Wigilia 2023

27 grudnia, 2023 09:57 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Wigilia w przedszkolu

Boże Narodzenie to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta. Wigilia to bardzo magiczny i radosny dzień dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy życzenia oraz śpiewamy kolędy. Kultywowanie tradycji jest bardzo ważną postawą i należy ją rozwijać od najmłodszych lat.

W piątek, 22.12.2023r. w naszym Przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne. Łamaliśmy się symbolicznie opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Śpiewaliśmy wspólnie kolędy, dzieci mogły skosztować wigilijnych potraw oraz poznać tradycję bożonarodzeniowe. Takie uroczystości są doskonałą okazją do kształtowania postaw empatycznych oraz wzmacniania więzi międzyludzkich.

Niechaj nadchodzące święta
Będą radosne, zdrowe i miłe,
A Nowy Rok przyniesie
Spełnienie najskrytszych marzeń
I realizację wszelkich planów!

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola Samorządowego w Gdowie