„Palma Wielkanocna”

21 marca, 2024 22:08 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

„Palma Wielkanocna”

Niedziela Palmową upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. W dawnych ludowych wierzeniach mówiono o odrodzeniu się przyrody do życia wraz z końcem zimy a początkiem wiosny. Palma jest przejawem piękna i wspaniałych wartości: dawnego zwyczaju, miłości do życia, więzi współczesności z przeszłością.

Takie tradycje chcieliśmy przekazać dzieciom z grup „Krasnali”, „Słoneczek” i „Wiewiórek” podczas wartatów robienia i ozdabiania palm zorganizowanych wspólnie  z Paniami z KGW z Gdowa.

Celem warsztatów było kultywowanie pięknej polskiej tradycji ludowej, jak również zainteresowanie najmłodszego pokolenia rękodziełem ludowym. Ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych, bibułkowych kwiatów, tasiemek i wstążek dzieci wykonały okazałe i kolorowe palemki. Barwne, palmy będą piękną ozdobą w domach naszych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy Paniom Z Koła Gospodyń Wiejskich z Gdowa

za wspaniałe warsztaty i poświęcony nam czas!