Tydzień Pszczoły

23 maja, 2021 20:09 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Jak ogromne znaczenie mają pszczoły w życiu ludzi wyraził Albert Einstein, jeden z najwybitniejszych fizyków wszechczasów, który stwierdził, iż człowiek i świat istnieją i istnieć będą dopóty, dopóki żyją pszczoły.

 

 

„Tydzień Pszczoły” został zorganizowany w naszym przedszkolu 17 -21 maja, był to czas, w którym dzieci mogły bliżej poznać życie pszczół oraz ich znaczenie w otaczającym nas świecie. Te małe owady niosą wraz ze swoją pracą wspaniałe wartości i przykład do naśladowania dla nas wszystkich, dlatego warto już od najmłodszych lat zgłębiać  wiedzę na ich temat i odkryć, iż są one naszymi prawdziwymi sprzymierzeńcami. Pszczoła nie musi, a nawet nie powinna kojarzyć się wyłącznie z groźnym owadem, raczej z miodem, który jest przecież w prawie każdym z naszych domów.

Szczególnym wydarzeniem podczas tego tygodnia było spotkanie z pszczelarzami z „Koła Pszczelarzy”, odbyło się ono 20 maja w „Dniu Pszczoły”. Zaproszeni goście pojawili się w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli w specjalnym, szklanym ulu. Przedszkolaki podczas spotkania miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Wiedzą na temat pszczół chętnie dzielili się z nimi niezwykli goście, dzięki nim dzieci poznały wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, zostały zaciekawione fascynującym światem pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego uczą się w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używają w swojej codziennej pracy. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

Dzięki różnorodnym działaniom podejmowanym podczas „Tygodnia Pszczoły” w naszym przedszkolu, dzieci poznały życie pszczół, ich zwyczaje, miejsca zamieszkania oraz szczególną rolę, jaką pełnią w przyrodzie i w życiu człowieka. Celem podejmowanych działań było również krzewienie takich wartości jak praca, zdrowie i współpraca oraz wspieranie kreatywności dzieci w różnych formach aktywności: plastycznej, ruchowej, muzycznej, tanecznej.

Anna Tabak

Galeria:

Skip to content