„Tydzień dobrego chleba i zdrowego odżywiania”

31 października, 2023 08:35 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

„Tydzień dobrego chleba i zdrowego odżywiania”

W ramach Tygodnia dobrego chleba oraz zdrowego odżywiania w dniach 23.10 – 27.10.2023r. przedszkolaki z grup 5 – letnich: Maki, Niezapominajki, Skrzaty oraz Stokrotki działały z wielką radością i zaangażowaniem.

Dzieci razem ze swoimi nauczycielami podjęły następujące działania: Uczestniczyły w oglądaniu bajki edukacyjnej „Jak powstaje chleb”? Była ona inspiracją do pogadanki na temat polskich zwyczajów dotyczących chleba oraz przysłów związanych z chlebem. Dzieci porządkowały obrazki historyjki pt. „Od ziarenka do bochenka”. Na podstawie opowiadania K. Janczarskiego „Żyto i chleb” przedszkolaki zapoznały się z ważną pracę rolnika, młynarza i piekarza. Nauczyciele wzbudzili w uczniach szacunek do chleba. 5 – latki wybrały się na wycieczkę do piekarni w Gdowie. Uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez piekarza „Jak powstaje chleb oraz bułki”, zapoznali się z urządzeniami występującymi w piekarni, z rodzajami mąki i ziaren, ze sposobem wypiekania chleba. Dzieci mogły upiec bułki, które zabrały do domu. Zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania. Stworzyły gazetkę tematyczną „Chleb” oraz wystawę swoich prac plastycznych. Przedszkolaki wykonały pyszne kanapki zachęcając do zdrowego odżywiania.