Mikołaj

9 grudnia, 2021 16:03 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

,,Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki!
Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”

                                                                                                                              /sł. Maria Tomaszewska/

6 grudnia to szczególna data w kalendarzu, gdyż w tym dniu na całym świecie odwiedza dzieci św. Mikołaj.

Mikołajki w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy. Od kilku dni słychać było w przedszkolu wesołe piosenki o Mikołaju. Dzieci już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków.

Podkreślając wyjątkowy charakter tego dnia przedszkolaki były odświętnie ubrane w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył do przedszkola na czas. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne każda grupa oddzielnie w swojej sali zabaw serdecznie witała wyczekiwanego Gościa.

Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z nauczycielami oraz z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki wspaniałymi prezentami.

W tym dniu uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać!

Skip to content