Dzień dziecka w naszym przedszkolu

9 czerwca, 2022 23:14 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczą w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Dzień Dziecka upłynął nam na świetnej zabawie. Czekały na nas różne atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, klocki, lody oraz owocowy poczęstunek. Wszystkim dopisywał dobry humor oraz pozytywna energia do wspólnej zabawy. Nie mogło być przecież inaczej… ?

Dziękujemy Radzie rodziców za liczne atrakcje dla naszych przedszkolaków!!!W tym Niektóre Panie z tej okazji nawet rymowały!

Paniom tak się w tym dniu w przedszkolu spodobało,
że aż im się sprawozdanie rymowało:
„Jak co roku 1 czerwca Święto Dzieci mamy
i o naszych przedszkolakach zawsze pamiętamy.
Dzięki pomocy Rady Rodziców dużo atrakcji w ten dzień na dzieci czekało!
Nawet do nocy na dmuchanych zamkach by się skakało!
Smakołyki, pyszne lody!
Po zabawie dla ochłody!
Pogoda się udała!
Cała kadra od rana kciuki trzymała!….”
„Smakołyki pyszne, lody dla ochłody,
w kadrze nauczycielskiej duch zbudziły młody!
Odważniejsze Panie też sobie zjechały,
łokcie swe obtarły, wcale nie płakały!…..”
Skip to content