„Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym”

3 października, 2023 20:27 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

„Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym”

Jednym z bardzo ważnych aspektów bezpieczeństwa dziecka jest bezpieczna droga do przedszkola. Mimo, iż maluch na ulicy znajduje się pod opieką dorosłego, powinniśmy powoli wpajać mu podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W tym celu jak co roku we wrześniu gościmy funkcjonariuszy policji w naszym przedszkolu, którzy przeprowadzają spotkanie edukacyjne z przedszkolakami w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak w ruchu drogowym”.

Najstarsze grupy były zachwycone wizytą policyjnych specjalistów z Komedy Policji w Gdowie. Dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co to znaczy być widocznym na drodze oraz jakie są podstawowe zasady ruchu drogowego.

Przedszkolaki uważnie słuchały wszystkiego o czym mówili im policjanci. Sami mieli także okazję popisać się posiadaną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, nie tylko w ruchu drogowym, pokazując policjantom, że doskonale wiedzą m.in. dlaczego tak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, dlaczego trzeba jeździć w fotelikach, dlaczego rower powinien mieć oświetlenie, dlaczego nawet w mieście powinno się nosić odblaski oraz jak ważny jest telefon alarmowy 112.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły również usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.