Andrzejki

9 grudnia, 2021 14:53 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

 

Andrzejki

Andrzejki obchodzimy w Polsce w wigilię świętego Andrzeja – czyli w nocy z 29 na 30 listopada. To jeden z tych dni, na które wiele dzieci czeka z utęsknieniem.

Nasze przedszkolaki 30 listopada mogły poznać uroki wróżb. Sale „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Wspólnie wróżyliśmy oraz czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.

Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych i magicznych przeżyć!

Skip to content