Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

9 października, 2017 10:32 News

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

W naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z Ratownikiem medycznym. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły starsze dzieci z naszego przedszkola

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pani Ratownik pokazała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczyła dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśniła również na czym polega jej praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn.

Dzieci uczyły się bandażowania i masażu serca na Misiach maskotkach, mogły także posłuchać bicia ich serca za pomocą stetoskopu a także okryć swoje misie termicznym kocem.

 

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy,

które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Joanna Długosz

 

User comments

User comments

Skip to content