PODSUMOWANIE PROJEKTU: „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”.

21 marca, 2018 08:57 News | Ogólne

Nasze przedszkole w dniach 01.03.18 – 02.03.2018 we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w  Wieliczce po raz kolejny przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”.  Program realizowany był w grupach dzieci 5 i 6 letnich, wzięły w nim udział dzieci z grup: Motylki, Niezapominajki, Pszczółki, Stokrotki, Krasnale, Maki i Skrzaty.

 

 

Celem programu było :

  • uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata,
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość smogu,
  • wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu,
  • zwiększenie wiedzy na temat skutków zanieczyszczenia powietrza – smogu.

 

 

Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, poznały nowe słowo „smog”, oraz dowiedziały się na temat wpływu wdychanego smogu na zdrowie człowieka, obserwowały podczas wycieczki skąd wydobywa się dym, następnie rozmawiały na temat źródeł dymu na podstawie planszy i wrażeń z wycieczki metodą „burzy mózgów”,  podczas której zwrócono uwagę dzieci również  na dym papierosowy. Bawiły się w zabawę „Złap powietrze” z wykorzystaniem balonów , wysłuchały legendy „Smok i smog” K. Kozłowskiego. Oglądały również prezentację multimedialną na temat źródeł dymów dołączoną do programu oraz film edukacyjny „Układ oddechowy”. Następnie rozmawialiśmy dlaczego dymią samochody, fabryki, kominy domów. Na zakończenie dzieci wykonywały ciekawe  prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na tablicach w szatni.

Specjalnie dla rodziców został stworzony kącik informujący o realizowanym  projekcie, w którym zamieszczone zostały również broszury informacyjne.

Realizując program edukacyjny, spotykaliśmy się z ogromnym zadowoleniem wśród dzieci, które zawsze chętnie uczestniczą w realizacji takich działań.

Joanna Mróz

Skip to content