I Gminnym Turnieju Przedszkolaków „Mistrz Gry w Warcaby” o puchar Wójta Gminy Gdów już za nami.

17 października, 2018 14:49 News | Ogólne

17 października, punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się w naszym Przedszkolu I Gminny Turniej Przedszkolaków ,,Mistrz Gry w Warcaby”. Po ponad miesięcznych eliminacjach rozegranych w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy wyłoniono dziesięciu finalistów. Do plansz zasiedli: Dagmara Paruch oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Gdowie, Dawid Sroka  oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Gdowie, Piotr Ponisz oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Książnicach, Filip Kołos oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Szczytnikach , Antoni Haranek oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Zręczycach, Tomasz Bugajski oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Zręczycach, Kamil Więcław oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Niegowici, Bartłomiej Godzik  oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej w Niegowici, Kamil Żuławiński Przedszkole Samorządowe w Gdowie i Jakub Pieronek Przedszkole Samorządowe w Gdowie. Rozgrywki w systemie kołowym (każdy uczestnik gra kolejno ze wszystkimi zawodnikami) trwały blisko trzy godziny , za wygrany pojedynek można było otrzymać 2 punkty , za remis 1 punkt za przegraną 0 punktów. Walka była bardzo zacięta w ostatniej parze zdecydowała dogrywka, wyłaniając tym samym trzy pierwsze miejsca:

I miejsce Dagmara Paruch

II miejsce Jakub Pieronek

III miejsce Kamil Żuławiński

Na koniec odbyło się tradycyjne wręczenie nagród. Puchary, medale, książki oraz słodkie upominki wręczył Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Pani Urszula Janicka.

Dzieciaki wykazały się umiejętnościami na bardzo wysokim poziomie, dużym skupieniem oraz znajomością zasad fair play . Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych Mistrzów! Dziękujemy wszystkim uczestnikom a Kubie, Dagmarze i Kamilowi gratulujemy zwycięstwa!

 

Organizator: Gmina Gdów, Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Koordynator: Sylwia Więcław , Joanna Maj

Patronat honorowy : Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas

Skip to content