Gdowskie przedszkolaki świętowały po raz dziewiąty- Niezapominajka 2018

11 czerwca, 2018 14:03 News | Ogólne

Już po raz dziewiąty przedszkolaki z terenu gminy Gdów zgromadziły się podczas Święta Niezapominajki. W tym roku w Gminnej  Hali Sportowej w  Gdowie wystąpiło 21 grup z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych.

Pierwsza edycja  została zorganizowana na terenie naszej gminy w 2010 roku i była niejako kontynuacją obchodzonego wcześniej bo od roku 2003, dnia ekologii i przyrody. Symbolem święta stał się niebieski kwiatek – niezapominajka.

W sobotnie południe  uroczystość oficjalnie zainaugurowała  Pani Bożena Malarczyk Sekretarz Gminy Gdów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, Dyrektor Gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty Pani Julita Natkaniec, Przewodniczący Rady Gminy Gdów Pan Tadeusz Ciężarek a także dyrektorzy i nauczyciele gdowskich szkół.   W tym roku dzieci recytowały wiersze , śpiewały piosenki oraz prezentowały tańce o charakterze niepodległościowym , ponieważ impreza odbyła się pod hasłem ,, Niepodległa- moja ojczyzna”. Niezapominajka była jedną z wielu uroczystości organizowanych na terenie naszej gminy  w ramach obchodów 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

 

Zabawom i śpiewom nie było końca , każda z grup  przygotowała cos wyjątkowego ,dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom artystycznym i tu należą się ogromne podziękowania dla opiekunów i nauczycieli . Mogliśmy wszyscy wspólnie wysłuchać i odśpiewać wiele pieśni ludowych i patriotycznych w tym hymn narodowy, obejrzeliśmy także doskonalone  dopracowane   układy choreograficzne m.in. poloneza w strojach szlacheckich czy taniec z szarfami . Scenografią i tłem dla prezentacji były nasze barwy narodowe. Wszystkim uczestnikom przeglądu należą się  gratulacje , nie straszna im była trema czy wysoka temperatura a licznie  zgromadzona publiczność nagradzała małych artystów  nie rzadko owacjami na stojąco.

W trakcie występów odbyło się także uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Plastycznego pt. ,, Zmieniamy powietrze na lepsze-edycja 2”. Dzieci z rąk Ekodoradcy UG Pana Piotra Zawały otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace w technice dowolnej  można było składać do 4 czerwca , do konkursu zgłosiło się 12 grup. Konkurs został zorganizowany przez Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska a  wszystkie  prace można było podziwiać podczas niezapominajkowej wystawy.

Na dzieci i ich rodziny czekało także mnóstwo atrakcji, na terenie kompleksu szkolnego każdy mógł znaleźć cos dla siebie , stoisko Fundacji Ekologicznej Arka , Inteligentny Dom TAURONA, Stoisko Pszczelarskie,  Stoisko Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochronny Środowiska w Gdowie , dmuchańce, wata cukrowa, lody . Jednak największa kolejka ustawiła się do stoiska ze słodkimi wypiekami , które przygotowali rodzice z Przedszkola Samorządowego w Gdowie, Szkoły Podstawowej i  oddziału przedszkolnego  w Winiarach oraz Szkoły Podstawowej w  Zręczycach, rodzicom należą się podziękowania za zaangażowanie i świetną organizację.  Podziękowania kierujemy również do naszych partnerów, bez których zorganizowanie tego wyjątkowego wydarzenia  nie byłoby możliwe –  Gminna Gdów, Referat Rolnictwa, Leśnictwa i Ochronny Środowiska, Centrum Kultury w Gdowie, Małopolska w Zdrowej Atmosferze – program LIFE, Portal Mój Gdów,  OSP Pierzchów, Hurtownia AGA Gdów, Tauron Polska Energia, PGNiG, Fundacja Ekologiczna ARKA , AUTOBLACHEN Gdów. Najserdeczniej dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom i ich rodzicom, opiekunom –DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok!

Przedszkole Samorządowe w Gdowie

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Winiarach

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach

 

Wyniki Konkursu Plastycznego ,, Zmieniamy powietrze na lepsze- edycja 2”.

I miejsce – Grupa ,, Promyczki” Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach

II miejsce – Grupa ,,0 b” Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Zręczycach

III miejsce- Grupa ,,0’’ Szkoła Podstawowa im. Św. Kingi w Bilczycach

 

Pełna relacja fotograficzna już niebawem na przedszkolnym profilu Facebook.

Skip to content