Dzień Pszczoły.

3 czerwca, 2019 10:51 News | Ogólne

W czwartek 30.05.2019r. w naszym przedszkolu zawitali pszczelarze. Dzieląc się swoją wielką pasją, przedstawiali  przedszkolakom życie pszczół. W sali „Pszczółek” dzieci mogły wysłuchać interesującej prezentacji o miododajnych owadach, następnie przeszły na aulę, gdzie na wszystkich czekały niezwykłe atrakcje – szklany ul z żywymi pszczołami, obrazujący ich codzienną pracę, ubrania pszczelarskie, które dzieci mogły przymierzyć, plastry miodu, przykładowe narzędzia potrzebne pszczelarzom do ich pracy oraz degustacja miodu na kruchych wafelkach.

 

 

 

 

 

Wszystkie grupy uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach, a chcąc pokazać pszczelarzom, że przygotowali się na ten wyjątkowy dzień, każda grupa wykonała tematyczne prace. Prace można podziwiać na wystawie w holu głównym. Zaplanowanie tego dnia było świetną okazją do poprowadzenia kilkutygodniowego projektu poświęconego pszczołom, którego organizacji podjęła się grupa „Skrzaty”. Na koniec dnia odbył się turniej wiedzy, w którym brały udział najstarsze grupy. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy na temat życia pszczół, przy tym świetnie się bawiły w myśl zasady fair play. Nie było przegranych w tym konkursie, każda z grup może być z siebie dumna!

Serdecznie dziękujemy pszczelarzom za przybycie i poświęcony czas, a odwiedzili nas Pan Tomasz Miszczyk, Pan Krzysztof Marciniak, Pan Marcin Ciężarek, Pani Halina Niewitała, Pan Ireneusz Jajkowicz.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje coroczny Dzień Pszczoły w naszym przedszkolu.

Koordynatorzy: Katarzyna Kowalska i Ewelina Filipiak.

Skip to content