Dzień pełen sportowych emocji- VII Spartakiada już za nami.

18 maja, 2018 14:05 News | Ogólne

Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa, takie zasady przyświecały Przedszkolakom z całej gminy podczas Gminnej Spartakiady Przedszkolaków, która już po raz siódmy została zorganizowana przez gdowskie Przedszkole.

W sportowych zmaganiach wzięło udział  17 drużyn w mieszanym składzie, każda z nich liczyła 6 osób. Nie była nam straszna nawet deszczowa pogoda, gdyż dzięki uprzejmości Centrum Kultury w Gdowie Spartakiada odbyła się w Gminnej Hali Sportowej, której doskonała infrastruktura  umożliwiła sprawne przeprowadzenie zaplanowanych konkurencji . Ponad setka maluchów stawiła się na linii startowej o godzinie 13.00, zaś trybuny Hali wypełniła licznie zgromadzona publiczność,  która dopingowała i zagrzewała do walki drużyny przez blisko dwie godziny zmagań . Spartakiadę oficjalnie otworzyły Panie koordynatorki Joanna Paszkot i Agnieszka Paruch, następie każda z drużyn zaprezentowała przygotowany specjalnie na to wydarzenie wiersz  a zanim jeszcze rozpoczęły się konkurencje sportowe przedszkolaki chórem złożyły tradycyjną przysięgę- ślubowanie zasad i poszanowania przeciwnika.

 

Zawodnicy próbowali swych sił w sportowo- sprawnościowych konkurencjach takich  jak drużynowy bieg sztafetowy, tor przeszkód , strzał do bramki, rzut do celu czy  rzut piłką do kosza i tu wykazać musieli się opiekunowie grup. Każda z tych konkurencji była wymagająca, w jednych liczył się czas, w drugich sprawność ale na sukces składała się głównie dobra praca zespołowa i to właśnie był jeden z ważniejszych celów organizacji tego wydarzenia, które od siedmiu lat uczy integracji  , współpracy a ponad to propaguje wśród najmłodszych zdrowy tryb życia, co w dobie komputera czy  smartfona jest wartością nadrzędną.

Po długich i intensywnych zmaganiach komisja skrupulatnie zliczyła punkty każdej z grup, niekwestionowanym zwycięzcą okazał się oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Marszowicach pod opieką Pani Doroty Klejdysz ! Zaraz za nimi na podium stanęli: II miejsce oddział przedszkolny ,,0 a” ze Szkoły Podstawowej w Zręczycach –opiekun Pani Paulina Piech oraz  III miejsce oddział ,,Maki” z Przedszkola Samorządowego w Gdowie- opiekun Pani Dorota Rozwadowska.

Zwycięzcą a także pozostałym uczestnikom pamiątkowe medale oraz nagrody wręczyli Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, który objął Spartakiadę honorowym patronatem oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Pani Urszula Janicka.

Kochane dzieciaki dziękujemy Wam za waszą odwagę, siłę i ogromne chęci a rodzicom i opiekunom za przygotowanie grup do zawodów , wszyscy byliście wspaniali! Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni i już teraz zapraszamy Was za rok!

Do zobaczenia!

Skip to content