Sportowe zmagania po raz ósmy.

28 maja, 2019 12:43 News | Ogólne

Gminna Spartakiada Przedszkolaków to już nasza tradycja, radość, uśmiech, zdrowa rywalizacja, ruch i mnóstwo zabawy, to wszystko towarzyszyło przedszkolakom z naszej gminy podczas Spartakiady.

Dzięki uprzejmości zarządców Gminnej Hali Sportowej w Gdowie mogliśmy w pełni profesjonalnie zorganizować wszystkie konkurencje, a całość rozpoczęła się od uroczystego odczytania sportowej przysięgi. W zmaganiach udział wzięło trzynaście grup- Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Pierzchowie , Przedszkole Samorządowe w Szczytnikach- „Promyczki” , Oddział „Krasnale”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział „Maki”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział „Niezapominajki”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział „Skrzaty”- Przedszkole Samorządowe w Gdowie, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Winiarach, Oddział „Pszczółki”- Niepubliczne Przedszkole w Gdowie „Akademia Małego Człowieka”, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Książnicach, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Marszowicach, Oddział przedszkolny- Szkoła Podstawowa w Wiatowicach, Oddział przedszkolny „O a”- Szkoła Podstawowa w Gdowie, Oddział przedszkolny „6 latki”- Szkoła Podstawowa w Niegowici .

 

Każda z grup  musiała zaliczyć drużynowy bieg sztafetowy z pałeczkami, tor przeszkód na czas, strzał piłką nożną do małej bramki, zabawy zręcznościowe z elementem rzutu do celu. W każdej konkurencji liczył się czas oraz dobra organizacja grupy. Przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowanie, dzielnie pokonywały każde trudności, zdobywając punkty dla swojej drużyny. Dodatkowe punkty przyznawano również za rzut piłką do kosza, ta konkurencja przeznaczona była dla nauczycieli.

Wszystkie zmagania z trybun obserwowali rodzice, dziadkowie kibicując i zagrzewając do walki swoje pociechy, dziękujemy za Waszą obecność!

Po kilku godzinnych zmaganiach na podium uplasowały się trzy grupy z Przedszkola Samorządowego w Gdowie-  I miejsce ,,Krasnale”, II miejsce ,,Niezapominajki”, III miejsce ,,Maki”. Medale , puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli  Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Urszula Janicka oraz Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi, który jak co roku nie tylko obejmuje to wydarzenie  honorowym patronatem, ale również wspiera nas finansowo. Dziękujemy opiekunom, wychowawcom za przygotowanie grup, ale przede wszystkim dziękujemy naszym przedszkolakom, wszyscy spisali się na medal!

Zapraszamy za rok!

Koordynatorzy: Anna Tabak, Agnieszka Paruch .

Skip to content