Projekt „Pszczoła”

10 czerwca, 2024 07:26 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Projekt „Pszczoła”

„Pszczółki” i „Zajączki” z PS w Gdowie zakończyły dwutygodniowy projekt pt. „Pszczoła”. Na początku dzieci zweryfikowały stan swojej wiedzy dotyczącej tematu. Stworzyły Mapę Myśli „Co już wiemy, a czego chcemy się dowiedzieć”.

Dzieci poznały życie pszczół ich budowę oraz hierarchię w ulu. Wiedzą już jakie zadania ma królowa, robotnice, trutnie. Spotkanie z pszczelarzami przybliżyło informacje na temat produkcji miodu. Najważniejszym przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi oraz bezpośredni kontakt z przyrządami pszczelarzy. Dzieci odwiedziły miododajną łąkę gdzie za pomocą lup prowadziły obserwacje kwiatów i owadów. Zdobyte wiadomości były utrwalane w zajęciach z edukacji matematycznej, muzycznej, plastycznej. Dzieci wspólnie stworzyły przestrzenny plaster miodu z małymi pszczółkami w każdym „okienku”. Powstało kilka wierszy, gier, zabaw dydaktycznych nt życia pszczół. Dzieci chętnie śpiewały i tańczyły utwory muzyczne, tworzyły instrumentacje, rytmy. Odwiedziła nas też Pani Ania z biblioteki, która zaprezentowała kilka utworów literackich oraz zaprosiła dzieci do udziału w różnorodnych zabawach ruchowych, badawczych na świeżym powietrzu. Ukoronowaniem naszych działań był udział całych rodzin w konkursie „Poidełko dla pszczółek” oraz ozdobne pszczółki na przedszkolną rabatkę. Napłynęło bardzo dużo prac, które dzieci umieściły wokół przedszkola. Posadziliśmy wspólnie rośliny miododajne w donicach, tworząc tym sposobem rabatkę dla naszych owadów. Był to bardzo ciekawy i twórczy projekt. Zdobyta wiedza na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci, które śmiało mogą nazwać „EKSPERTAMI” w dziedzinie życia pszczół.

Na zakończenie projektu dzieci otrzymały Certyfikaty, oraz nagrody dla małych badaczy.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w nasze działania.