Zajączki odwiedziły  Komisariat Policji w Gdowie.

1 października, 2019 11:37 News | Ogólne

Dnia 26.09.2019r. przedszkolaki z grupy „Zajączki” odwiedziły  Komisariat Policji w Gdowie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Wizyta rozpoczęła się na dyżurce gdzie serdecznie przywitał nas pan dzielnicowyTomasz Duda, który był naszym przewodnikiem po komisariacie. Zaprosił dzieci do obejrzenia dyżurki „z drugiej strony” gdzie opowiedział o pracy policji i zaprezentował jak kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie.

 

 

 

 

W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy.Dzieci miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują gdowscy policjanci.W wydziale dochodzeniowym, dzięki pani Ani, każde dziecko miało okazję odbić swoje linie papilarne.

Przedszkolaki najbardziej zafascynowane były radiowozem policyjnym do którego mogły wsiąść i wszystko dokładnie w nim obejrzeć.

W czasie spotkania pan policjant przypomniał przedszkolakom  numer alarmowy 997 i 112 oraz zasady korzystania z tych numerów. Zwrócił dzieciom uwagę na konieczność jeżdżenia w fotelikach samochodowych i zapoznał z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie z Panem Policjantem przyniosło przedszkolakom wiele radości, teraz większość z nich marzy o tym aby zostać policjantem. DZIĘKUJEMY!

Agnieszka Paruch

Skip to content