Wojewódzki Konkurs Ekologiczny ,, Na Ratunek Ziemi”- Edycja XX

1 lipca, 2020 13:34 News | Ogólne

Organizatorem tegorocznej edycji Konkursu była Szkoła Podstawowa im. Bł. o. Narcyza Jana Turchana w Trąbkach oraz Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna spółka z o.o. W tym roku temat przewodni zmagań brzmiał: „Zdrowie i sól”. Dzięki współpracy z Uzdrowiskiem Kopalnia Soli Wieliczka uczestnicy Konkursu otrzymali możliwość korzystania z literatury promującej zdrowie człowieka i niezwykłą moc soli.

Uczestnikami tegorocznego Konkursu były dzieci z przedszkoli,  z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych  i uczniowie szkół podstawowych, przedstawiciele  Fundacji Osób Niepełnosprawnych, Ośrodków Wsparcia Dziennego, Świetlic Środowiskowych oraz uczniowie szkół integracyjnych i specjalnych. Łącznie w Konkursie wzięło udział 145 osób z 76  placówek oświatowych z województwa małopolskiego.

 

 

 

Jak co roku zmagania przebiegały w dwóch etapach w Szkole Podstawowej w Trąbkach odbył się Turniej Wiedzy. Uczestniczyło w nim 69 uczniów.

Następnie komisja w skład, której wchodzili profesjonaliści: malarz, rzeźbiarz, fotograf przystąpiła do oceny prac konkursowych. Jury wybrało najlepsze prace plastyczne, literackie, fotograficzne i filmowe. W kategorii prace plastyczne płaskie (Przedszkola i Klasy 0-III) II miejsce zajęła Małgorzata Tracz z naszego przedszkola.

W tym roku uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród oraz wystawa nagrodzonych prac miała odbyć się 25  marca 2020 r. w Kopalni Soli ,,Wieliczka” – w Komorze Jana Haluszki.  Niestety, uroczystość ta  została odwołana z powodu pandemii. Laureaci zostali poinformowani o zdobytych miejscach oraz możliwości odbioru nagród.

Serdecznie gratulujemy naszej laureatce!!!

 

Organizatorzy etapu wewnątrz przedszkolnego:

Kinga Kasprzyk

Agnieszka Paruch

 

 

Konkurs honorowym patronatem objęli:

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Adam Kociołek – Starosta Wielicki

Renata Gawlik – Wójt Gminy Biskupice

Damian Konieczny – Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka”
Trasa Turystyczna sp. z o.o.,

Patronat medialny– Telewizja Powiatowa Wieliczka

Skip to content