Ważna lekcja dla naszych przedszkolaków.??

12 października, 2018 14:28 News | Ogólne

W godzinach przedpołudniowych nasze Przedszkole odwiedziła Pani Anna Osielczak Eko-doradca z Urzędu Gminy w Gdowie. Pani Anna przygotowała prezentacje na temat czystego powietrza.

 

 

 

 

 

 

 

Dzieciaci dowiedziały się jak o nie dbać, jak zapobiegać zanieczyszczaniu a także co jest największym zagrożeniem dla czystości środowiska. Na krótkie ale bardzo ciekawe spotkanie przedszkolaki ( Niezapominajki, Skrzaty, Maki, Krasnale) wraz z opiekunami przygotowały nie tylko gadżety w postaci chorągiewek z proekologicznymi hasłami ale i wystawę prac plastycznych. Na uwagę zasługuje fakt , że nasi milusińscy z ogromną uwagą wysłuchali przygotowanego wykładu.
Temat dbania o środowisko jest bardzo często poruszany podczas zajęć w naszym Przedszkolu. Dzieci poprzez naukę piosenek czy zajęcia manualne stają się bardziej świadome zagrożeń a także wrażliwe na ten jakże ważny aspekt naszego życia.
Dziękujemy Eko-doradcy za poświęcony czas, a opiekunom oraz dzieciakom za zaangażowanie i przygotowanie .

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Skip to content