Święto Ziemi

21 kwietnia, 2023 21:30 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Światowy Dzień Ziemi

 

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

W tym tygodniu dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki poznały także zasady segregacji śmieci oraz wspólnie wykonały plakat z okazji tego święta.

Tradycyjnie nasze przedszkolaki uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Dolinę Raby”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.

Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

W związku z Dniem Ziemi, grupę Kaczuszek, Misiów i Rybek odwiedziła pani Anna Osielczak – Ekodoradca Gminy Gdów. Przybliżyła dzieciom istotne kwestie związane z ochroną środowiska, opowiedziała wiele o tym czym jest smog i jak mu zapobiegać. Dziękujemy za tą wartościową lekcję!

Skip to content