Światowy Dzień Pluszowego Misia

28 listopada, 2023 14:58 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu.

Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.


I właśnie w tym dniu Przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych  i zgadywankach. Wykonywały również  różne prace plastyczne o misiowej tematyce. W każdej grupie odbyły się sesje zdjęciowe  z misiami.

Dziękujemy pracownikom Biblioteki Publicznej w Gdowie za zorganizowanie dla naszych przedszkolaków wspaniałych spotkań z Misiem. Miś był bardzo towarzyski i odwiedził wszystkie grupy w naszym przedszkolu. W czasie tych spotkań Miś (Pani Ania S. :)) prezentował dzieciom książki z najpopularniejszymi misiami m.in. Uszatkiem, Kubusiem Puchatkiem, Gumisiami, Yogim, Colargolem itd.. W magicznym teatrzyku kamishibai zawitało do przedszkolaków opowiadanie „Kochamy Cię Misiu Tulisiu”. Następnie dzieci, pod bacznym okiem Misia, malowały kwietną łąkę, z której pszczoły zbierają nektar na miód dla Kubusia Puchatka. Miś z biblioteki zapewnił dzieciom niezapomniane chwile i wiele radości. Dziękujemy!!!

Ten dzień przebiegał w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a  uczestnikom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.

 

dav

Skip to content