Przedszkole świętuje 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

9 listopada, 2018 13:36 News | Ogólne

Ostatnie kilka dni w naszym Przedszkolu to wiele przygotowań, prób i występów związanych z Obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieciaki uczą się jak istotna jest tożsamość narodowa, a także jak ważne jest to, by tę rocznicę świętować wspólnie.

 

 

 

 

 


W czwartek grupa Maki oraz solistka Kornelia Szostak z grupy Skrzatów wystąpili podczas IV Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych, którego organizatorem była Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Szkoła Podstawowa w Gdowie. Kornelia w piosence ,, Co to jest  Niepodległość” oraz  Maki w strojach szlacheckich, z piosenką ,,Przybyli Ułani” wystąpią również podczas sobotniego koncertu (10.11.) w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie , na który już dziś serdecznie zapraszamy. W piątkowe przedpołudnie grupy Kaczuszki, Rybki, Jeżyki oraz Wesołe Żabki zaprosiły swoje rodziny do wzięcia udziału w apelu . Hasło przewodnie brzmiało ,,Nasza Polska Piękna Cała”, uroczystość tradycyjnie rozpoczęto od odśpiewania hymnu, a dzieciaki zaprezentowały pieśni ludowe, patriotyczne jak również wiersze . Duże brawa należą się tym grupom za odwagę, był to ich pierwszy tego typu występ . Jeszcze tego samego dnia, punktualnie o godz. 11.11, przedszkolaki wspólnie z wychowawcami odśpiewały hymn, włączając się tym samym w akcje pt. : ,, Rekord dla Niepodległej”, którą w placówkach oświatowych na terenie całego kraju organizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej .
Podziękowania i gratulacje składamy wszystkim grupom oraz ich opiekunom, a Państwa bardzo serdecznie zapraszamy na weekendowe wydarzenia organizowane w naszej gminie, podczas których wspólnie świętować będziemy ten ważny dla nas Polaków dzień.

Skip to content