Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

12 listopada, 2020 06:52 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Jak co roku, tak również i w tym, mimo panującej pandemii, świętowaliśmy w Przedszkolu Samorządowym w Gdowie, obchody Święta Niepodległości. Wiele działań, które teraz dzieci podejmowały, nie można było potraktować ogólnoprzedszkolnie, jednak najczęściej były one działaniami w swoich strefach /podział ze wg na konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego/ lub w grupach.

Wszystkie dzieci wraz z Paniami, zaangażowały się w te obchody.

W murach byłej SP, dzieci z grup: „Kaczuszki”, „Słoneczka” i „Rybki” odśpiewały hymn narodowy „Jeszcze Polska nie zginęła…”Zaprezentowały także wiersz z podziałem na role „Kto Ty jesteś?”, zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Była też okazja do przedstawienia laureatów konkursu recytatorskiego organizowanego przez Klub 16 bpd w Krakowie, w którym Adam Janużyk z grupy Rybki zajął I miejsce.

Dzieci w budynku przedszkola, począwszy od najmłodszych grup, również przygotowały się do obchodów tego ważnego święta: wykonały taniec z pomponami, instrumentację pieśni patriotycznych, deklamowały wiersz „Kto ty jesteś…?”, wykonały flagi, kotyliony, biało- czerwone serduszka, poznawały symbole narodowe, wykonały prace plastyczne o tematyce niepodległościowej, a nawet przygotowały desery w barwach narodowych – czerwone galaretki z bitą śmietaną. Wszystkie dzieci w pięknych, odświętnych strojach, o godz. 11.11., odśpiewały hymn narodowy.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym i wyjątkowym dniem dla naszych wychowanków i mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci Naszych „Małych Patriotów”.

Skip to content