Mobilne Planetarium w przedszkolu

5 kwietnia, 2023 20:45 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Mobilne Planetarium Space Walk w naszym przedszkolu

Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.

Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

W związku z Rokiem Mikołaja Kopernika dzieci z  naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym Planetarium Space Walk.

Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokazy odbywały się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych, kosmicznych wrażeń.

Mamy nadzieję, że odwiedziny mobilnego planetarium na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków, a dla niektórych będą inspiracją do rozwijania zainteresowań światem nauki.

 

Skip to content