I Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli rozstrzygnięty.

24 kwietnia, 2018 15:48 News | Ogólne

24 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli, którego organizatorem było gdowskie Przedszkole. Honorowy patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem objął Starosta Wielicki oraz Wójt Gminy Gdów .

Do konkursu przystąpiło dziewiętnastu uczestników, wyłonionych uprzednio w eliminacjach wewnętrznych w przedszkolach z terenu Powiatu Wielickiego.  Przedszkole w Gdowie reprezentowała Amelia Jamka. Hasło przewodnie Konkursu brzmiało „Polscy poeci dzieciom”,  tak więc dzieciaczki w swych 3 minutowych prezentacjach recytowały wszystkim doskonale znane utwory takich polskich poetów jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim czy Maria Konopnicka. Jury w składzie Edyta Trojańska- Urbanik, Elżbieta Matuszyk oraz Teresa Kaczmarczyk szczególną uwagę zwracało na opanowanie tekstu, interpretację oraz  dykcję . Trzeba przyznać, że dzieciaki nie miały łatwego zadania, gdyż w dniu dzisiejszym występowały nie tylko przed zacnym Jury ale i  licznie zgromadzoną publicznością, wśród której znaleźli się nauczyciele oraz wychowawcy ale i również członkowie rodzin naszych milusińskich.

Po długich obradach Jury ogłosiło werdykt:

I MIEJSCE Katarzyna Bulka z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach oraz Hanna Stan  z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce

II MIEJSCE Amelia Jamka z Przedszkola Samorządowego w Gdowie

III MIEJSCE Lena Zadrużeńska z Przedszkola ,,Skakanka” w Wieliczce

WYRÓŻNIENIA:

Sebastian Perz z Przedszkola Samorządowego w Koźmicach Wielkich

Zuzanna Szostak z Oddziału Przedszkolnego w Nieznanowicach

Oliwia Job z Przedszkola Samorządowego w Szczytnikach

 

Gościem specjalnym  I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego był poeta i pisarz Pan Jacek Cudny, który prezentował swoją twórczość-  wiersze dla dzieci połączone z multimedialnymi zadaniami i zagadkami .

Nagrody oraz dyplomy wręczyli Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, Dyrektor Gdowskiego  Centrum  Obsługi Oświaty Pani Julita Natkaniec oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gdowie Pani Urszula Janicka.

Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Pani Ewelinie Filipiak oraz Pani Dorocie Rozwadowskiej bardzo dziękujemy za przygotowanie oraz koordynację Konkursu.

Skip to content