Dzień Dziecka 2021

2 czerwca, 2021 01:17 Informacje | News | Ogólne | Wydarzenia

Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Gdowie.

Bądź dzieckiem jak najdłużej.

Jak dziecko baw się, śmiej.

I kochaj tak jak dziecko.

I serce dziecka zawsze miej!

                                                      (****)

W tym tak szczególnym dla dzieci dniu zadbaliśmy o to, aby dzień ten różnił się od zwykłego dnia i obfitował w wiele atrakcji. Oczywiście wszystko odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego w związku z covid 19. Na dzieci z każdej przedszkolnej strefy czekało wiele niespodzianek; mnóstwo gier, zabaw, konkurencji sportowych oraz „odrobina” słodkości.

Ogromną niespodziankę dla przedszkolaków przygotowali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie. Jak zwykle strażacy stanęli na wysokości zadania, tym razem jednak nie nieśli pomocy potrzebującym, ale postarali się o uśmiech i radość dzieci! Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i konkurencjach przygotowanych przez strażaków. OSP w Gdowie odwiedziły dzieci z dziesięciu oddziałów naszego przedszkola, więc strażacy naprawdę mieli ręce pełne roboty! Atrakcji było mnóstwo, dzieci nie chciały opuszczać jednostki OSP, długo wspominać będą wspólne zabawy i już dzisiaj pytały czy wrócimy tam za rok!!! Dziękujemy Strażakom za wspaniałą zabawę, cierpliwość i poświęcony nam czas.

Nasze najstarsze przedszkolaki Kaczuszki, Rybki i Słoneczka bawiły się w swojej strefie na ul. Myślenickiej. Ich dzień był pełen cudownych atrakcji; dmuchany zamek, wata cukrowa, wiele ciekawych zabaw i konkurencji. Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych konkurencjach i zabawach. Wszystkie atrakcje budziły wiele emocji i zdrową rywalizację sportową.

Dzieci z  grup Wesołych Żabek i Jeżyków wyruszyły na wycieczkę do krakowskiego  ZOO. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki poznały wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Wycieczka do zoo była doskonałą lekcją przyrody dla naszych przedszkolaków.

Motylki, Krasnale, Maki i Stokrotki podczas spaceru do OSP Gdów postanowiły osłodzić sobie wyprawę  i wstąpiły na lody. Lody były pyszne, o czym świadczyły wesołe i umorusane buzie!

Skrzaty i Zajączki popołudniu wyruszyły z przedszkola na piknik na Zarabiu. Mimo długiego spaceru nikomu nie zabrakło sił na zabawę. Dzieci grały w piłkę, ringo, biegały po błoniach i korzystały z atrakcji placu zabaw. Jak na piknik przystało – wszystkim dopisywał dobry humor i apetyt!!!

Dla wszystkich naszych przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek i na długo pozostanie w ich pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień stał się wyjątkowy!!!


galeria:

 

Skip to content