Doświadczenia chemiczne u Pszczółek.

18 maja, 2018 12:05 News | Ogólne

„Woda” – to hasło projektu, który realizują w maju dzieci z grupy „Pszczółek”.   W tym okresie dzieci przeprowadzają szereg obserwacji i doświadczeń aby zgłębić tajniki wody.

W związku z realizowanym projektem zaprosiliśmy do przedszkola chemika – Panią Anię Jarosik. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci obserwowały m.in. jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak powstają tzw. chemiczne wulkany. Dzieci obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły im na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Dzieci badały co tonie, a co pływa, co się w wodzie rozpuszcza, a co nie.  Przedszkolaki dowiedziały się od pani chemik jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych.

 

Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz  dostarczają dużo radości, ponieważ maluchy uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców.

Dziękujemy serdecznie Pani Ani Jarosik za poświęcony nam czas i przekazanie wiedzy!

„Pszczółki” z wychowawczyniami.

Skip to content