„BARON SMOG”

12 kwietnia, 2018 11:57 News | Ogólne

W poniedziałek 09.04.2018 r. wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola zostały zaproszone na spektakl ekologiczny przygotowany przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury pod tytułem „Baron Smog”, które odbyło się na Gminnej Hali Sportowej w Gdowie.

Głównymi tematami przedstawienia były: niska emisja, smog, zanieczyszczenie powietrza, segregacja odpadów. Spektakl poruszał również istotny temat jakim jest zdrowy styl życia, zdrowe odży­wianie i ruch na świeżym powietrzu.

Tytułowy bohater przedstawienia baron Smog chciał, aby ziemia i powietrze były zanieczyszczone. Próbował przekonać do swoich racji  małą dziewczynkę Tosię,  która miała mu pomóc w real­iza­cji niec­nego planu zapanowa­nia nad światem. I prawie mu się to udało. Na szczęście nad Tosią czuwała jej ukochana lalka, która wraz z dziećmi dołożyła wszelkich starań, żeby pokrzyżować plany złego Barona.

Zagadnienia były przedstawione w zabawny sposób, a dzieci brały czynny udział w przedstawieniu.

Joanna Mróz