Turnus Rehabilitacyjny w Uzdrowisku w Kopalni Soli w Wieliczce

19 kwietnia, 2017 21:20 News

W dniach od 17.03 do 07.04.2017r. (3 tygodnie) dzieci  z grupy „Skrzaty” z naszego przedszkola uczestniczyły w turnusie rehabilitacyjnym w podziemnym Uzdrowisku Kopalni Soli  w Wieliczce.

Specyficzny mikroklimat panujący pod ziemią ma leczniczy wpływ na dolegliwości  dzieci z astmą, alergią i z  przewlekłymi chorobami górnych i dolnych dróg oddechowych.

Przez 3 tygodnie od poniedziałku do piątku dzieci przebywały w uzdrowisku pod opieką wychowawcy Katarzyny Hyży oraz pani Justyny Zając w godzinach od 8°°-13°° i raz w porze nocnej z soboty na niedzielę (20°°-7°°) połączonej z dyskoteką. Dodatkowo przez dwie noce dzieci miały możliwość pobytu w kopalni wspólnie z rodzicami.

Dzieci codziennie realizowały Podstawę programową wychowania przedszkolnego,  uczestniczyły w zajęciach z fizjoterapeutami, rozwijając sprawność całego ciała podczas ćwiczeń, gier i zabaw zespołowych, były prowadzone ćwiczenia czynne oddechowe. Zwyczajem stało się codzienne, śpiewanie przy tężni solankowej.  Istotnym elementem programu była edukacja zdrowotna – personel medyczny prowadzi pogadanki z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia.  Dzieci w ramach zabaw dowolnych miały możliwość korzystania  z gier, puzzli, układanek, malowanek itp. Miały również możliwość wypoczynku w swoim łóżku (w oddzielnych przedziałach sypialnych – boksach). Cały czas nad naszym bezpieczeństwem czuwał zespół medyczny.

 

Dziękujemy

Wszystkim Pracownikom Kopalni Soli,

za bardzo ciepłe i życzliwe przyjęcie

oraz za fachową opiekę.

 

 

Skip to content