Szlachetna Paczka 2016

11 stycznia, 2017 22:42 News

 

„Szlachetna Paczka – 2016”

w Przedszkolu Samorządowym w Gdowie

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny  – czas rodzinnych spotkań i prezentów. Jednak dla niektórych rodzin to czas smutny z różnych często niezależnych od nich powodów. Nie mają pieniędzy nie tylko na prezenty, ale nawet na podstawowe produkty żywnościowe. W związku z tym nasze przedszkole już po raz trzeci wzięło udział w ogólnopolskiej akcji.

Tym razem pomocą objęliśmy rodzinę z trójką dzieci (w tym 17-letnia niepełnosprawna dziewczynka). Jak zwykle mogliśmy liczyć na „otwarte serca” zarówno personelu jak i rodziców naszych przedszkolaków, którzy zajęli się organizacją jak i dostarczeniem przygotowanych paczek. Ze zgromadzonych funduszy podczas spotkania integracyjnego „Wieczór Wróżb Andrzejkowych”  w grupie „Stokrotki” udało się zakupić węgiel (najważniejsza potrzeba). Rodzina została obdarowana również najpotrzebniejszymi artykułami spożywczymi, środkami czystości, pampersami dla niepełnosprawnej dziewczynki, pościelą, kołdrami, żelazkiem, deską do prasowania, zimowym kombinezonem, książeczkami, przyborami szkolnymi. Nie zapomniano również o drobnych świątecznych  prezentach.

Ostateczne okazało się, że ze zgromadzonych przedmiotów mogliśmy obdarować jeszcze jedną osobę – naszego byłego, niepełnosprawnego przedszkolaka, którego rodzice nie wzięli udziału w akcji twierdząc, że jest wielu bardziej potrzebujących w naszej gminie.

Nasze dzieciaki podobnie jak ich rodzice czynnie brały udział w organizacji akcji, segregując przyniesione przedmioty, przygotowując kolorowe papiery z ich odbitymi dłońmi, które posłużyły do zapakowania 11 wielkich paczek.

W dniu 10 grudnia 2016 r. kolorowe paczki oraz świąteczną kartkę z życzeniami przekazano rodzinie, której członkowie nie kryli wzruszenia. Nie sądzili, że znajdzie się ktoś, kto pomoże jej w trudnej sytuacji. Rodzina bardzo cieszyła się z ofiarowanych rzeczy i serdecznie podziękowała dzwoniąc nawet do Pani Dyrektor naszego przedszkola. Najmłodsza córka wykonała również piękną świąteczną kartkę oraz portret swojej szczęśliwej rodzinki.

Tego rodzaju akcje wyczulają nas na drugiego człowieka, integrują społeczeństwo zarówno przedszkolne jak i lokalne, a świadomość, że bezinteresownie pomagasz komuś w „zasięgu ręki” umacnia każdego z nas ( zarówno dorosłego jak i małego).

koordynator akcji: Marszałek Agata

 

Skip to content