Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia, 2016 23:44 News

 

indeks    Miesiąc grudzień jest bez wątpienia dla wszystkich wyjątkowy i kiedy nadchodzi wszyscy bardzo się  cieszymy, bo to oznacza, że Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Na pewno wszyscy czekamy na nie z wielką  niecierpliwością ale doskonale wiemy, że tych świąt najbardziej wyczekują dzieci, bo kojarzą się im z dużą ilością miłych gości, choinką, śniegiem a przede wszystkim z Mikołajem i prezentami.

 

 

 6 grudnia 2016 roku dzieci  z naszego przedszkola spotkały się z tym niezwykłym, długo oczekiwanym gościem.

Dzieci z kilku grup spotkały się z Mikołajem w przedszkolu. Mikołaj przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z Nimi, pytał czy były grzeczne i prosił by zaśpiewały dla Niego piosenkę, bądź wyrecytowały wiersz. Nasze przedszkolaki spełniły tę prośbę jak najlepiej tylko potrafiły, więc Mikołaj pochwalił je i zabrał się do wręczania prezentów, które bez wątpienia im się należały. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia, aby przypominały dzieciom teszczęśliwe, radosne chwile.

Pozostałe dzieci wyruszyły na spotkanie z Mikołajem do Dobczyc. Tam w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego obejrzały spektakl „Król Bul”. Na scenie wystąpiła Orkiestra pod dyrekcją Joanny Knapik, Aktorzy i Wokaliści – członkowie Koła Naukowego Studentów Edukacji Artystycznej Szkolnej oraz Koła Naukowego Studentów Rytmiki Akademii Muzycznej wKrakowie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, czego wyrazem były gromkie brawa, którymi dzieci obdarzyły aktorów. Po spektaklu dzieci spotkały się z Mikołajem, odebrały prezenty i wykonały pamiątkowe zdjęcia. Były bardzo podekscytowane tym spotkaniem, zasypywały Mikołaja pytaniami; skąd przyjechał?, czy przeczytał ich listy?, czy spełni ich prośby? Itp. Również Mikołaj wzruszył się podczas tego spotkania, kiedy jedna z dziewczynek z grupy „Motylków” wręczyła mu upominek. W nagrodę za to otrzymała moc uścisków od Mikołaja.

 W trakcie spotkania z Mikołajem, zarówno w przedszkolu jak i w Dobczycach,  było bardzo miło i przyjemnie.

Niestety „co dobre szybko się kończy”, przyszedł czas, by to wspólne spotkanie zakończyć. Przedszkolaki serdecznie podziękowały Mikołajowi za otrzymane prezenty, pożegnały Go i poprosiły, by przybył do Nich za rok.

 

Skip to content