Krasnale w Pacanowie

26 czerwca, 2017 00:27 News

Znalezione obrazy dla zapytania koziołek matołek                                   Wycieczka Krasnali do Pacanowa

Grupa Krasnale z naszego  przedszkola  miała  szansę odwiedzenia  niezwykłego miejsca, jakim jest Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. W  piątek 23 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do tego zaczarowanego miejsca. Po czarodziejskiemu pomniejszeniu się do rozmiarów skrzatów, przystąpiliśmy do zwiedzania bajkowej krainy, gdzie czekały na nas liczne atrakcje.

 

Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem (min. pod ziemię, w morskie głębiny, przestworza i kosmos). A gdy  bajkowi podróżnicy  poczuli się zmęczeni udali się do „Czarodziejskiego lasu” gdzie kwiaty do uszka opowiadały bajki. Była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu z przygodami porcelanowego Słonia oraz Koziołka Matołka, a także zobaczenia co kryje się po drugiej stronie lustra. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się do teatru i obejrzeliśmy spektakl „Dziadek do orzechów”, następnie poszliśmy do ogrodu, gdzie  podziwialiśmy bajkowe figurki . Na koniec bawiliśmy się na placu zabaw oraz w sali zabaw. Wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie to podróż w krainę marzeń i snów. Miejsce to inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci oraz dorosłych.

Skip to content