„Ja Calineczka” spotkanie z teatrem

2 marca, 2017 10:45 News

 

24 lutego dzieci z naszego przedszkola udali się do Dobczyc do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu na wspaniały spektakl teatralny pt. „Ja, Calineczka”, oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena, a zagrany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. 

 

 

 

Było to niezwykle atrakcyjne widowisko słowno — muzyczne opowiadające o przygodach malutkiej dziewczynki imieniem Calineczka. Główna bohaterka przeżywała na scenie wiele przygód i perypetii, które w końcu doprowadziły ją do prawdziwej miłości. Nie było jej łatwo, bo chociaż niezwykła uroda oraz dobre serce zjednywały jej wielu przyjaciół, to jednocześnie często narażały ją na niebezpieczeństwo i smutek. Ostatecznie jednak, jak to w baśniach bywa, dobro zwyciężyło i wszystko zakończyło się pomyślnie. Dzieci zebrane na widowni entuzjastycznie kibicowały Calineczce w jej przygodach i cieszyły się szczerze z szczęśliwego zakończenia. Bajka dostarczyła młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała też duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery.

Spotkanie z teatrem okazało się dla naszych dzieci wspaniałym doświadczeniem i powtórzymy je z pewnością, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

 

 

 

 

 

Skip to content