Bajkowe zajęcia muzyczno – ruchowe.

5 kwietnia, 2017 08:34 News

Bajkowe zajęcia muzyczno ruchowe

W związku z realizacją Rocznego Planu Pracy pod hasłem „ Czytelnictwo- rozwijanie zainteresowania książką, kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców”, w naszym przedszkolu od października 2016 roku odbywały się cykliczne zajęcia muzyczno – ruchowe na bazie literatury, muzyki dziecięcej i klasycznej. Były to zajęcia z udziałem dzieci 5-letnich z grup: „ Maki”, „ Stokrotki”, „ Zajączki” oraz ich rodziców, rodzeństwa i pań wychowawczyń.

Spotkania odbywały się w godzinach popołudniowych i tematycznie zawsze związane były np. z obchodzonymi świętami, nadchodzącą porą roku itp. Bohaterem zajęć był przyjaciel dzieci – Krasnal Raduś, który zawsze czytał swoje opowiadania oraz zapraszał do zabawy z muzyką, wierszem oraz różnych gier i zabaw sprawnościowych. Na zakończenie każdego spotkania każdy uczestnik wykonywał ilustracje do opracowywanego rozdziału.

W ten sposób powstały autorskie książeczki, z rozdziałami min. „Spotkanie Krasnala Radusia z Panią Jesienią”, „ Wizyta Świętego Mikołaja”, „ Wiosna w domku Krasnala Radusia”. Ostatnim etapem było ozdobienie okładki swojej książeczki, co okazało się też ogromnym wyzwaniem dla autorów, ilustratorów, czytelników. Dzieci wspólnie z rodzicami czytały, oglądały swoje pierwsze literackie dzieła, a następnie zabrały do swoich domów,  jako lekturę do poduszki dla siebie i swojego rodzeństwa.

Podczas zajęć panowała radosna, rodzinna atmosfera, wszyscy mieli okazję dzielić się swoimi przeżyciami, spostrzeżeniami  związanymi z czytanymi utworami, muzyką, ekspresją plastyczną. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują w przyszłości, kształtując w naszych dzieciach świadomego odbiorcę jak i twórcę literatury w szerokim tego słowa  znaczeniu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

[caption id="attachment_5392" align="alignleft" width="150"]User comments

User comments

Skip to content